Підсумки засідання НКРЗІ від 10 травня 2017 року

Сім суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку включено оператораТОВ «ЕВРОТЕЛ-ПЛЮС» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації на території України та шість провайдерів для надання послуг доступу до Інтернет: підприємця Деліцой М.М.  та ТОВ «ВЕСТЛАЙН ТЕЛЕКОМ» у м. Чернівці; підприємців Івашко М.О., Сушину М.В., Залозного І.В. та Васькову М.А. у м. Чернігів.

Крім того, один суб’єкт господарювання повідомив Комісію про зміну виду діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

У зв’язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій з Реєстру виключено підприємця Репянського П.В.

Комісія видала та продовжила термін дії ліцензій на користування РЧР України

На засіданні прийнято рішення видати три ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України:

- ТОВ «лайфселл» на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Черкаській області;

- ТОВ «Лангейт» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Чернівецькій області;

- ТОВ «НЕТВОРК ОНЛАЙН» - на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв'язку фіксованої радіослужби) у Закарпатській області.

Підприємцю Гармашу С.М. видано ліцензію на додаткову смугу радіочастот на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Дніпропетровській області.

Крім того, вирішено переоформити чотири ліцензії на користування радіочастотним ресурсом:

- підприємцю Аржанову М.О. у зв’язку зі зміною місця проживання – дві ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у  Хмельницькій області;

- ПрАТ «МТС Україна» у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів – ліцензію для радіорелейного зв’язку у 17 регіонах України та ліцензію для радіорелейного зв’язку у 10 регіонах України.

Цим же рішенням було продовжено термін дії п’яти ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

- ПрАТ «ФАРЛЕП - ІНВЕСТ» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 26.08.2017 по 25.08.2022 у Луганській області;

- ТОВ «ВІТЕЛЕКОМ» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 03.09.2017 по 02.09.2022 у Львівській області;

- ПрАТ «Київстар» - двох ліцензій: на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) з 28.08.2017 по 27.08.2032 у Закарпатській області та з 03.09.2017 по 02.09.2032 у  Запорізькій, Львівській та Кіровоградській областях, а також на користування радіочастотним ресурсом для цифрового стільникового радіозв’язку GSM-1800 з 28.08.2017 по 27.08.2022 у Донецькій області.

Враховуючи ухвалу Вищого адміністративного суду України від 20.04.2017, якою постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.08.2016 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 11.10.2016 залишено без змін, вирішено позначити в Реєстрі виданих ліцензій на користування радіочастотним ресурсом як дійсні ліцензію на користування РЧР України, видану ТОВ «ММДС-Україна» для мультисервісного радіодоступу (радіозв`язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Волинської, Полтавської, Кіровоградської, Черкаської, Рівненської Хмельницької, Вінницької, Луганської, Сумської, Миколаївської, Херсонської, Тернопільської, Харківської, Закарпатської, Житомирської, Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької, Чернігівської, Київської областей та Автономної Республіки Крим та м. Севастополь та ліцензію для мультисервісного радіодоступу (радіозв`язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Полтавської, Хмельницької, Волинської, Кіровоградської, Рівненської, Черкаської, Харківської, Тернопільської, Запорізької, Закарпатської та Київської областей.

Іншим рішенням, у зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, ПАТ «Укртелеком» відмовлено у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби), на території Полтавської області.

Крім того, у зв’язку з анулюванням ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, ТОВ «ФІРМА КРОНТЕКС» анульовано 74 дозволи на експлуатацію РЕЗ.

26 нових типи РЕЗ та ВП можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП (продукції, до складу якої входять РЕЗ) з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 26 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

  • два типи до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);
  • вісім типів до розділу 9 (радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу);
  • два типи до розділу 12 (радіообладнання систем фіксованого супутникового радіозв’язку);
  • два типи до розділу 18 (радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних);
  • два типи до розділу 20 (радіообладнання короткого радіусу дії систем ідентифікації і розпізнавання);
  • шість типів до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем);
  • шість типів до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

Крім того, внесено зміни у інформацію щодо двох вже розміщених у Реєстрі типів РЕЗ та ВП.

Комісія прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

На засіданні НКРЗІ вирішено виділити такий номерний ресурс:

- ПрАТ «КИЇВСТАР» -  скорочений номер 116111 та скорочений номер 116123 для організації замовної послуги служби соціального спрямування «лінія допомоги дітям» для використання у мережі рухомого (мобільного) зв’язку з ідентифікаційними кодами мережі рухомого (мобільного) зв’язку 67, 68, 96, 97, 98 на території України (замовник послуги - Громадська організація «Ла Страда-Україна»);

- ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Запоріжжя.

 Крім того, було переоформлено наступний номерний ресурс:

- ПрАТ «КДЗ» у зв’язку  із реорганізацією юридичної особи - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 500 номерів у м. Покровськ Донецької області;

- ТОВ «СІПКОМ» у зв’язку  із  продовженням строку дії ліцензії -  дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 7000 номерів та дозвіл на використання коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Запоріжжя.

Цим же рішенням ПАТ «Полтавський турбомеханічний завод» відмовлено у переоформленні дозволу на використання номерного ресурсу ємністю 700 номерів у м. Полтава. Цей номерний ресурс вилучено.

Інформація щодо розгляду законопроектів та нормативних актів

На засіданні Комісія, розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835», надісланий Державним агентством з питань електронного урядування України, вирішила не погодити його та надати зауваження з огляду на відсутність у НКРЗІ правових підстав для оприлюднення бази даних присвоєнь радіочастот і даних результатів технічного радіоконтролю на Єдиному державного веб-порталі відкритих даних.

Крім того, Комісія погодила надісланий Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя» із зауваженнями в частині, що стосується законодавчо визначених повноважень НКРЗІ.